سئو (SEO) چیست؟

20 مرداد، 1401 زمان مطالعه   1 دقیقه, 40 ثانیه
0
[statistic class="m-0 ms-2" params='unique']

پس از راه‌اندازی یک وب‌سایت تجاری اولین و مهمترین موضوع دیده شدن آن و بالابردن تعداد مراجعین آن است. بنابراین برای شروع نیاز دارید که بدانید ‌سئو (SEO) چیست؟ و چگونه می‌توانید آمار بازدید سایت خود را بهبود ببخشید و مشتری بیشتری به سایت خود جذب کنید.

توجه به میزان بازدیدهای یک سایت حساس‌ترین بخش یک تجارت آنلاین است. پس می‌توان گفت بعد از راه اندازی وب‌سایت، دغدغه اصلی رعایت استاندارد های لازم برای دیده شدن در جستجوهای اینترنتی است.

سئو (SEO) چیست؟

(Search Engine Optimization) SEO به مجموعه فرایند هایی که موجب بهبود رتبه سایت شما از دیدگاه موتورهای جستجو و بالارفتن بازدید آن شود گفته می‌شود. بطور کلی با رعایت نکاتی که موتورهای جستجو به آنها توجه می‌کنند ویا نصب افزونه‌های ارتقا سئو مانند Yoast SEO در وردپرس می‌توانید نحوه نمایش سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید، بازدید سایت خود را افزایش دهید و درنهایت درآمد بیشتری داشته باشید.

افزونه Yoast SEO چیست و چه کاربردی دارد؟

بیشتر بدانید

تا به امروز میلیون‌ها سایت در سطح اینترنت راه‌اندازی شده است. همچنین رقابت زیادی در بین سایت‌هایی که خدمات مشابه ارایه می دهند وجود دارد. اگر شما هم یکی ازین خدمات را ارایه می‌دهید راه سختی پیش رویتان است. الویت موتور های جستجو کیفیت اطلاعات، محصولات و خدمات است. به این معنی که اگر شخصی به دنبال محصول خاصی باشد، موتور‌های جستجو ابتدا فروشگاه‌های معتبر را نشان می‌دهند. تشخیص این اعتبار با توجه به میزان بازدید، تعداد کاربران، نظرات و همچنین کیفیت مطالب آن سایت است. پس سایت تازه تاسیس شما قطعا در این نتایج نخواهد بود!

چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

بیشتر بدانید

در حالت کلی فقط تولید محتوای خوب برای بهبود رتبه یک سایت کافی نیست. در این میان بیشتر شرکت‌ها هزینه های زیادی برای ارتقا سئو سایت خود می‌کنند. این هزینه معمولا صرف تولید محتوا و یا خرید بازدیدکننده ساختگی می‌شود. توجه داشته باشید که بازدیدهای ساختگی که موجب ارتقا سایت می‌شوند تاثیرات کوتاه مدت دارند و آنالیز شما از مشتریان و مراجعینتان را مختل می‌کنند.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *